Kotwica Korczyna - strona nieoficjalna

Brzozovia Brzozów 4:4 Gimball Tarnawa
Standart Święcany 2:17 Iskra Przysietnica
Partyzant Targowiska 5:1 Przełom Besko

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. lesio543210 27
2. dejfat99 6
3. Kojot97 6

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Pogoda

Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

Historia Kotwicy

Na początku lat sześćdziesiątych młodzi mieszkańcy Korczyny powołują ogniwo LZS i zgłaszają drużynę piłkarską do rozgrywek ligi wiejskiej a następnie klasy "C". Piłkarze rozgrywają mecze na boisku pod "Dębiną", między innymi z drużynami z Polanki, Suchodołu, Zręcina, Kobylan i Iwonicza. Trzon tej drużyny stanowili: Zdzisław Moskal, Karol Raś "Pikuś", Antoni Wilusz "Bomba", Julian Bardzik, Marian Gajda, Franciszek Kuliga, Józef Półchłopek "Kogut" i Władysław Jantosz. Znaczącym sukcesem drużyny z tego okresu było zdobycie w 1964 roku Pucharu Rady Powiatowej Zrzeszenia LZS w Krośnie, po zwycięstwie w finale z wyżej notowaną Iwonką Iwonicz.
W 1975 roku dochodzi do połączenia LZS Korczyna z LZS Kombornia i powstania pod patronatem korczyńskich spółdzielni, Międzyspółdzielnianego Klubu Sportowego Start Korczyna, a drużyna piłki nożnej nowego klubu występuje w rozgrywkach klasy "B".
W dniu 26 kwietnia 1991 roku walne zebranie MKS Start Korczyna decyduje o powołaniu na bazie Startu, Klubu Sportowego Kotwica Korczyna. W 1997 roku drużyna Kotwicy uzyskuje awans do klasy okręgowej, a w sezonie 1997/98 zajmuje wysokie III miejsce.
Kadra drużyny seniorów z 1998 roku to: Grzegorz Burek, Grzegorz Gazda, Piotr Gazda, Andrzej Ginalski, Adam Glazar, Paweł Krauz, Piotr Krauz, Jerzy Kurcoń, Wojciech Niżnik, Tomasz Paradysz, Andrzej Prajzner, Robert Spas, Tomasz Staszewski, Marcin Ułomek, Jacek Zych, Łukasz Zych, Robert Żołna, Krzysztof Brożyna, Marcin Michalski, Stanisław Pudło, trener grający - Janusz Lenik. W tej klasie rozgrywkowej do dzisiaj występują również drużyny młodzieżowe.

Po reorganizacji korczynianie spadli do "A" klasy i przez kolejne lata drużyna "ocierała się" o awans do V ligi. Niestety bezskutecznie. W Kotwicy w tym czasie występowali między innymi Konrad i Kamil Gonetowie oraz Szymon i Grzegorz Kwolkowie, którzy później doskonale radzili sobie w wyższych ligach. Przed sezonem 2008/09 zespół objął były piłkarz i trener krośnieńskich Karpat - Robert Gorzynik. Już w pierwszym sezonie wywalczył wraz z zespołem awans do klasy okręgowej. Do kadry dołączyli między innymi tacy zawodnicy jak: Konrad Uliasz z Nafty Jedlicze, Mateusz Balasa z Bieszczadów Ustrzyki Dolne czy Łukasz Syrek z Zamczyska Odrzykoń. Po roku gry w V lidze, ze stratą jednego punktu do bezpiecznego miejsca, biało-niebiescy spadli do klasy "A".

Zasłużeni działacze klubu to między innymi: Władysław Okoniewski, Andrzej Gazda, Roman Wilusz, Tadeusz Pelczar, Stanisław Roman, Piotr Rękas, Adam Krauz, Piotr Gazda, Grzegorz Gazda, Janusz Lenik, Adam Gazda i inni.

Najlepszy zawodnik meczu z LKS Izdebki to?

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Cosmos Nowotaniec 0-2 Kotwica Korczyna
Ładowanie...